Włochy zachwycają malowniczymi krajobrazami, piękną pogodą i wspaniałą kuchnią nie tylko w sezonie wakacyjnym. Jesień to dobra pora roku, aby wybrać się tu na zwiedzanie – w lipcu i sierpniu jest zwykle zbyt gorąco, by podziwiać zabytkowe miasta i inne atrakcje.

Włochy jesienią – czy warto?

Jesień sprzyja zwiedzaniu i długim spacerom – to świetny czas by wybrać się do Rzymu, Bolonii czy Neapolu, aby zwiedzać wspaniałe zabytki i odkrywać uroki tych miast od podszewki. Plusem są nie tylko przyjemne temperatury, ale też mniejszy tłok i brak kolejek do wielu atrakcji. Pogoda we Włoszech jest w tym czasie znacznie lepsza niż w Polsce, więc tym bardziej warto wybrać się do Włoch na kilka dni poza turystycznym szczytem.

We wrześniu temperatura często wynosi około 25-30 stopni. To wystarczy by móc się tu kąpać i opalać. Na plaży jest mniej ludzi, co z pewnością dla wielu będzie dodatkowym atutem. Warto przy tym wiedzieć, że ze względu na świetne warunki pogodowe na Sycylii sezon trwa aż do listopada.

Poza sezonem przyjazne są też ceny, np.– biletu wstępu do różnych atrakcji. Tańsze będą też pamiątki czy jedzenie w restauracjach. Tańsze są przeloty do Włoch oraz pobyty w hotelu. Większość atrakcji po sezonie nadal jest dostępna.

Wiele osób specjalnie wybiera się do Włoch we wrześniu ze względu na winobranie. To najlepsza pora na degustację oraz zakup win Korzystniejszy w takim celu jest jednak dojazd do Włoch samochodem zamiast połączenia lotniczego. Jesień to czas dojrzewania oliwek oraz fig - kulinarnych pamiątek może być jeszcze więcej. Włoskie wina słynne są na całym świecie , polecamy degustować je z szynką i serami regionalnymi.

We Włoszech jesienią organizowane są kulinarne festiwale – to świetna okazja, aby poznać różne trunki i włoskie specjały . Prawdziwą ucztą dla zmysłów będzie degustacja wędlin, serów, trufli, kasztanów, i czekolad.

Lena.k, f: koreafreund / pixabay