Włochy słyną jako idealne miejsce na wakacje nad morzem. Pytanie jednak, gdzie konkretnie się wybrać, aby cieszyć się słońcem, plażami i kąpielami morskimi. Podpowiadamy, które kurorty są warte zainteresowania.

Urlop nad włoskim morzem – który kurort wybrać?

Wybierając się na wczasy, zwykle szukamy inspiracji i pytamy znajomych o sprawdzone kurorty i hotele. Nikt nie chciałby stracić cennego urlopu i spędzać go w nietrafionym ośrodku. Poniżej znajdziesz kilka wartych uwagi propozycji, dzięki którym łatwiej będzie Ci zaplanować włoskie wakacje.

1 Rimini
W sezonie wysokim najważniejsze letnie kurorty kuszą turystów – wielu z nich wybiera się do Rimini, największego z nich. Pobliska autostrada oraz lotnisko powstały specjalnie dla tego miasta, znacznie ułatwiając turystom dojazd. Położenie miasta nad Adriatykiem sprawia, że ci przybywają tu niezwykle chętnie – i to od lat. Wspaniała promenada i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że musiało powstać tu tak wiele hoteli, restauracji, dyskotek i klubów.

2 Rapallo
Jeśli Liguria, to koniecznie Rapallo! To bardzo popularny ośrodek turystyczno-kulturowy, w którym chętnie wypoczywają także sami Włosi. Znakomicie położony będzie dobrym punktem wypadowym po okolicy – warto wybrać się m.in. do Portofino czy Genui. Ponadto jest świetnie skomunikowane – znajduje się tu stacja kolejowa oraz port. Hotele są zaś w atrakcyjnych cenach, a plaża piaszczysta – czego chcieć więcej?
(KK)