Sardynia to druga co do wielkości wyspa włoska i zdecydowanie jedna z najpopularniejszych! Będzie doskonałym wyborem na wakacje niezależnie od pory roku – zobacz, jakie atrakcje tu czekają!

Urlop na Sardynii – o każdej porze roku!

Na Sardynię można przylecieć samolotem, a potem wypożyczyć samochód i podróżować po wyspie. Jest tu co oglądać i odkrywać – m.in. piękne miasta, ale i urocze zatoczki idealne na plażowanie. Wielu turystów łączy wypoczynek z Sardynią z relaksem… na pobliskiej Korsyce. Wystarczy przepłynąć promem z jednej wyspy na drugą! Polecamy zatem spędzić tydzień na jednej i tydzień na drugiej.
Co ciekawe, Sardynia znajduje się w połowie drogi między Europą i Afryką – konkretnie między wspomnianą Korsyką a wybrzeżem Tunezji. Jest gdzie wypoczywać, bo wybrzeże liczy ponad 1800 kilometrów. Malownicze i piaszczyste, plaże to jedno – Sardynia słynie też z kontrastów i ma różne oblicza. Spróbujcie poznać je wszystkie!
Na urlop na Sardynii można wybrać się w zasadzie przez cały rok, gdyż słońce świeci tu niemal bez przerwy. Pełnia sezonu trwa od maja do października, wtedy to temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza. Mimo to jesienią i zimą można tu spędzić przyjemne chwile i nieco się wygrzać, gdyż temperatura jest dużo lepsza niż w Polsce!

KKw,fot.MabelAmber/Pixabay