Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na City Breaka? Włochy będą świetnym kierunkiem! Jak jednak wybrać konkretny region lub miasto? Podpowiadamy, które z miasteczek są szczególnie godne uwagi.

TOP 3 najpiękniejszych włoskich miasteczek

We Włoszech odnajdziesz wszystko, czego sobie zażyczysz na urlopie – wspaniałą pogodę, piękne widoki, piaszczyste plaże, znakomitą kuchnię, wina, a także interesujące i zabytkowe miasteczka. Nie tylko Rzym, Florencja, Neapol czy Bolonia… Odkryj je po kolei – oto TOP 3 najpiękniejszych z nich.

1 San Gimignano
Na liście uroczych miasteczek włoskich nie mogło zabraknąć toskańskiej perełki, czyli San Gimignano. Znajduje się ono między Sieną a Florencją, równie uroczymi miastami, które także warto zwiedzić. Warto wiedzieć, że wybudowano tu liczne wieże czworokątne, które pełniły funkcje obronne. Obecnie można podziwiać jedynie część z nich. Zabytki to jednak nie wszystko – atmosferę miasteczka najlepiej poczujesz, pijąc espresso lub jedząc lunch na jednym z placów.

2 Bergamo
Bergamo to jakby… dwa w jednym. Otóż Città Alta to średniowieczna część mieszcząca się na wzgórzu – tu koniecznie trzeba wybrać się na zwiedzanie zabytków. Aby zaś pobawić się w klubie, zjeść włoski obiad czy udać się na zakupy do włoskich butików, trzeba wybrać się do współczesnej części, tzw. Citta Bassa.

3 San Quirico d´Orcia
Malownicze toskańskie wzgórza, gaje oliwne i cyprysowe, winnice przy drogach – oto malownicze okolice San Quirico d´Orcia. Jeśli wybierasz się do Pienzy lub Sieny, wstąp także tutaj. Bujne ogrody na Starówce robią wrażenie! Jeśli nie lubisz zgiełku i tłumu turystów, lecz interesuje Cię życie mieszkańców i lokalne zwyczaje, San Quirico d´Orcia musi znaleźć się w planie Twojej podróży!
(KK)