Jeśli wybieracie się na urlop do Sardynii, nie spędźcie całego czasu wolnego na plaży. Warto wybrać się też na zwiedzanie wyspy, gdyż pięknych i malowniczych zabytków tu nie brakuje – poznajcie najważniejsze miasta Sardynii.

Słynne miasta Sardynii

Co prawda Włochy oferują niemal zawsze wspaniałą pogodę, ale od błogich chwil na cudownych plażach warto jednak czasem odpocząć – przerwa w formie ruchu świetnie Wam zrobi! W tym czasie warto udać się na zwiedzanie wspaniałych i słynnych ze swej urody miasteczek Sardynii. Są tak barwne, żywe i pełne atrakcji, że podczas spacerów wąskimi uliczkami zatracicie się w nich bez pamięci. Gwarantujemy, że spodoba się tu nie tylko romantykom!
Udajcie się zatem m.in. do Bosy, ale także do jednego z najpopularniejszych miast, czyli Alghero. Mimo że będziecie na włoskich terenach, odniesiecie wrażenie, że jesteście na hiszpańskim wybrzeżu. Nic dziwnego, że miejsce nazywane jest także Barcelonettą, czyli małą Barceloną w miniaturze. Klimat i urok miasta jest faktycznie nieco podobny i może przywodzić na myśl słynne miasto Hiszpanii. Jest to dla niego ogromny komplement, a zatem naprawdę warto uwzględnić je w programie miejsc do zwiedzenia. Spacer po zabytkowym centrum wprowadzi Was w romantyczny nastrój.
Na koniec zostawcie sobie malowniczą i cudowną perełkę, czyli średniowieczne miasteczko Castelsardo. Starówka jest tak urocza, że miłośnicy takich klimatów będą zachwyceni. Poza tym wrażenie zrobią na Was także tutejsze krajobrazy, a mieszkańcy chętnie podzielą się opowieściami na temat miasta i lokalnych zwyczajów. Skoro zaś jesteście w tym miejscu, skorzystajcie z okazji i wybierzcie się zobaczyć skałę w kształcie słonia – Roccia dell’Elefante to jeden z symboli Sardynii!

KKw, fot.StephanieAlbert/Pixabay