Rzym od lat znajduje się w czołówce miast najchętniej wybieranych na krótki wypad weekendowy. Jest tu tak wiele atrakcji, że na pewno nie będziecie się nudzić!

Rzym – idealne miasto na szybki wypad weekendowy

W Rzymie warto zwiedzać z planem atrakcji, ale warto też wybrać się na spontaniczny spacer jak tylko poniosą nas nogi… Zakochani uwielbiają wyjątkową atmosferę Rzymu, gdzie można niemal poczuć magię Starego Rzymu. Szybko dostaniecie się do centrum – wystarczy w kilka chwil dzięki świetnie rozwiniętej sieci metra. A kręte uliczki dodatkowo zachęcają do długich spacerów – na pewno odbywały się tu romantyczne sceny i miłosne spotkania…
W zachwyt wprawiają też perełki architektury – place czy Schody Hiszpańskie, a także słynna fontanna di Trevi. Legenda głosi, że aby zapewnić sobie wspólną szczęśliwą przyszłość, kochankowie muszą wrzucić do niej kilka monet. Ile? To zależy, na czym nam zależy – na ślubie?
Koniecznie też zobaczmy Koloseum – znane wszystkim z filmu „Gladiator”, choć występowało już w wielu produkcjach. To istne arcydzieło architektoniczne, ale zginęło tu około miliona ludzi i pół miliona zwierząt.
Można też wybrać się naprzejażdżkę po Rzymie, albo chłonąć ten specyficzny klimat, spacerując. Odpocząć można zaś na tarasie z widokiem na ogród. A wieczorem wybierzcie się na wino, owoce morza duszone w białym winie lub na romantyczny most Ponte Milvio. Uchodzi on za symbol miłości, a liczne pary przybywają tu, aby powiesić na nim kłódkę na znak miłości.