Włochy to wspaniałe wyspy, jeziora, parki wodne, starówki, kurorty narciarskie, cudowne wybrzeże. Warto wybrać się do popularnych kurortów, m.in. Rimini.

Rimini - potęga turystyczna lat 70. XX wieku

Rimini od lat jest najbardziej popularnym miastem wakacyjnym we Włoszech, a zarazem stolicą regionu Emilia Romagna. Położone jest na pograniczu północnego i środkowego wybrzeża Adriatyku i będzie idealnym miejscem na wakacje.

Co więcej, w 2013 roku zostało wyróżnione tytułem „Miasta z uśmiechem”, co świadczy o niesłabnącej popularności kurortu. Zresztą chętnie przyjeżdżają tu nie tylko zagraniczni turyści, ale nawet tłumy Włochów. Spotkać można niemal każdy typ turysty – rodziny z małymi dziećmi, paczki młodzieży, singli i pary uwielbiające imprezowy styl wypoczynku. Rimini nigdy nie śpi – przez całe noce tętni tu muzyka na długiej i piaszczystej plaży oraz w klubach.

Można się tu świetnie bawić i relaksować – rano plażować i lepić zamki z piasku, a wieczorem wybrać się do restauracji nad brzegiem morza lub spacer po Starówce. Tutaj nie brakuje też modnych butików – w końcu to włoski kurort! Mimo że lata świetności Rimini przypadają na lata 70., miasto wciąż pozostaje włoską potęgą turystyczną. Budzi kontrowersje, gdyż nie każdemu odpowiada tak szybkie tempo życia – taki klimat trzeba po prostu lubić. Ponadto będzie dogodnym punktem wypadowym do innych włoskich miast – np. Florencji – a także osobnej republiki, czyli San Marino.