Myśląc o włoskich miastach, wymienimy Rzym, Florencję czy Mediolan, ale jest wiele miasteczek mniej znanych, ale niezwykle urokliwych. Chyba nie ma drugiego kraju, w którym byłoby tak wiele malowniczo położonych miasteczek. Zachęcamy do poznania kilku z nich!

Niezwykłe miasta we Włoszech

Manarola
Jest jednym z malowniczych miasteczek należących do Cinque Terre. Ten niezwykłe fragment włoskiego wybrzeża, a konkretnie Riwiery Liguryjskiej, wraz z wyspami Tino, Palmaria i Tinetto oraz Portovenere widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Maranolę uznaje się za najpiękniejsze z miasteczek Cinque Terre. Kolorowe domy i wykuta w skałach trasa Via dell´Amore to idealna sceneria na spacery dla zakochanych.

San Quirico d´Orcia
Malownicze toskańskie wzgórza, urocze cyprysy przy samej trasie, soczyście zielone pola – oto San Quirico d´Orcia. Jeśli będziesz w Pienzie, Sienie lub Montalcino, warto i tam zajrzeć. To jedno z tych miasteczek, gdzie zaobserwujesz prawdziwe życie jego mieszkańców.

Sirmione Jezioro Garda – jedno z najsłynniejszych – znajduje się na granicy Lombardii, Trydentu-Górnej Adygi oraz Wenecji. Bujna roślinność śródziemnomorska zachęca do zwiedzania, a łagodny klimat dodatkowo mu sprzyja. Południowe wybrzeże kusi też miasteczkiem Sirmione – na malowniczym półwyspie ujrzysz pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli, w tym zamek Castello Scaligero.

Caltagirone
Miasteczko leży na największej wyspie Morza Śródziemnego, czyli Sycylii. Widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, słynie też jako centrum ceramiki – tradycja trwa od tysięcy lat. Schody Santa Maria del Monte liczą 142 stopnie z ręcznie namalowaną ceramiką!