Podobno lody we Włoszech są najlepsze na świecie - sprawdziliście, czy faktycznie? To świetny pretekst, aby wybrać się do jakiegoś włoskiego miasteczka.

Lody we Włoszech - czy najlepsze?

Włochy cieszą się ogromną popularnością wśród turystów - rekordy bije oczywiście Rzym, ale warto wybrać się także do Wenecji, Bolonii czy Mediolanu. Można kupić tanie bilety lotnicze lub wybrać się w podróż samochodem - wtedy polecamy przejażdżkę po wybranym regionie, np. Toskanii, Umbrii, Marche itd. Poza zwiedzaniem pięknych miasteczek czeka Was także uczta kulinarna, wspaniałe widoki, a także relaks nad brzegiem morza. Na deser zaś skosztujcie nie tylko słynnych owoców morza, makaronów czy pizzy, ale także włoskich lodów. Ponoć najlepszych na świecie!

Jeśli też lubicie lody, warto pojechać na nie nawet do Włoch - w zasadzie nie mają sobie równych. Oczywiście nie uwierzycie nam na słowo, ale nie musicie - Włochy są tak piękne, że każdy pretekst jest dobry do podróży! „Gelato” zjecie tu w różnych smakach - np. klasycznych owocowych, ale też oryginalnych.

Podobno to podróżnik Marc’o Polo sprowadził lody do Europy. Być może, ale jest też druga teoria. Mówi się, że to we Florencji pojawiły się pierwszy raz - około 1559 roku Bernardo Buontalenti został wynajęty przez bogaty ród De’ Medici. Jego zadaniem było zorganizowanie uroczystego przyjęcia, a słynął z przyrządzania nietypowych dań i deserów. Z mleka, żółtek, miodu, wina i dodatków przygotował… wspaniałe lody! Pierwsze przepisy na lody pojawiły się tu w 1690 roku.

/Inka, f:stevepb/Pixabay